O nás

Společnost ROTAS STROJÍRNY spol. s r.o. je ryze česká firma, která byla založena v roce 1992. Hlavním předmětem podnikání je dle CZ-NACE 28990 Výroba ostatních strojů pro speciální účely. Společnost se zaměřuje na výrobu svařenců od 1 tuny, opracování a dodávku strojů s mechanickými a hydraulickými pohony. Řadí se mezi střední podniky. Výrobní portfolio podniku je velmi široké díky silnému zázemí a rozsáhlému modernímu strojovému parku. Firma se dále zabývá zakázkovou výrobou strojů, zařízení a stavebních skupin strojů, dle konstrukce a dokumentace zákazníka. Svým specifickým technickým vybavením vytváříme podmínky pro dodávky velkých obrobených svařenců pro široký okruh odběratelů. Zakládáme se především na kvalitě dodávaných dílů.

V rámci areálu, který má rozlohu cca 92.000 m2, se nachází 2 výrobní haly, ve kterých jsou soustředěny veškeré technologické možnosti společnosti. Hlavní výrobní hala 4 má jeřáby s nosností 2 x 32 tun a 2 x 25 tun. Hala 7, využívána především k montáži větších celků má v jedné lodi jeřáby s nosností 20 tun a ve druhé lodi jeřáby s nosností 7 tun.

Výrobní proces protíná různé průmysly, čímž diverzifikuje riziko úpadku společnosti. Mezi nejzásadnější výrobky patří základní rámy generátorových jednotek, olejové vany lodních motorů, uzavírací jednotky vstřikovacích lisů na plasty, rovnačky potrubí, odkalovací lisy, díly válcovacích tratí, díly mořících linek, díly tvářecích lisů, převodové skříně a výroba vulkanizačních lisů.